Пам'ятка  пацієнту з вологою формою вікової макулодистрофії (ексудативна, неоваскулярна форма ВМД)

Шановний пацієнт! Вам діагностовано захворювання центральної зони сітківки - вологу форму вікової макулодистрофії. Причиною даної патології є оксидативний стресс.

Наприклад: УФ випромінювання, старіння та паління, а також генетична схильність, при якій включаються механізми, що приводять до запальних змін в судинах сітківки. Далі тканини сітківки виділяють речовини, які стимулюють розвиток патологічних капілярів та судин. Через їхні стінки рідина просочується під сітківку , піднімаючи її та  утворюючи набряк. При подальшому розвитку процесу скупчення судин приводить до утворення масивних судинних мембран, які проростають в тканини, порушуючи її структуру, що в кінцевому результаті  призводить до руйнування фоторецепторів. Людина незворотньо втрачає центральний зір.

У всьому світі прийняті однакові стандарти ефективного лікування ВМД , які ми також приміняємо  у нашій клініці. В порожнину ока вводиться препарат Афліберсепт ( Айлія) , який блокує ріст патологічних судин, що в свою чергу призводить до зменшення набряку сітківки, скупчення рідини під сітківкою. У багатьох пацієнтів дуже швидко після лікування спостерігається покращення зору.

Препарат вводиться  як правило декілька разів з інтервалом  в 1 місяць. Кількість введень  залежить  від стадії ВМД, величини набряку , наявності чи відсутності неоваскулярної мембрани . Інколи у схему лікування додаються препарати , які мають іншу додаткову дію ( гормони, інші анти –VEGF препарати, комплекс вітамінних препаратів для сітківки).

В залежності від стадії виявленої ВМД лікувальні дії  відновлюють зір або стабілізують його .

Вас щось турбує?
Розкажіть лікареві