Анти -VEGF  терапія в лікуванні захворювання сітківки

При багатьох захворюваннях сітківки в її тканинах виникає кисневе голодування (гіпоксія). При цьому клітини сітківки починають виділяти речовини , які приводять до збільшення проникності стінок судин, росту нових патологічних судин. Ці речовини називаються факторами росту ендотелію судин ( VEGF).

Рідина , яку виділяють судини, проникає в шари сітківки приводячи до її набряку. При довготривалому набряку клітини сітківки гинуть, що приводить до погіршення гостроти зору та в кінцевому результаті – центральної сліпоти.

Провідними світовими вченими розроблені препарати , які блокують дію VEGF факторів . Найефективнішим препаратом на теперішній день є Анти - VEGF – Афліберсепт ( Айлія). При введенні препарату в порожнину ока він забезпечує довготривале ( до 80 днів) зв’язування фактору росту.

При цьому:

  1. Зменшується проникність судин.
  2. Зменшується товщина центральної зони сітківки ( набряк).
  3. Покращується гострота зору.

Препарат немає побічної  дії , так як не виходить за межі ока. Введення препарату не болюче , легко переноситься пацієнтами.

При різних захворюваннях сітківки , залежно від стадії хвороби кількість введень складає від 1 до декількох. Інтервали між введеннями 1- 2 місяці.

Світовий досвід та досвід нашої клініки показав високу ефективність Анти- VEGF терапії  при таких захворюваннях:

  1. Діабетичний макулярний набряк.
  2. Волога форма вікової макулодистрофії.
  3. Набряк макули , що розвинувся в наслідок тромбозу вен сітківки.
  4. Міопічна хоріоідальна неоваскуляризація.
  5. Та при деяких рідких захворюваннях.

Анти – VEGF терапія може комбінуватися з лазер коагуляцією сітківки та гормонотерапією, що дає змогу зменшити кількість введень, збільшити ефективність  і заощадити кошти.

Вас щось турбує?
Розкажіть лікареві